Artykuł sponsorowany

Jak dobrać modne zasłony do nowoczesnego wnętrza?

Jak dobrać modne zasłony do nowoczesnego wnętrza?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak duży wpływ na wygląd i atmosferę pomieszczenia mają odpowiednio dobrane zasłony? W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne aranżacje wnętrz, warto zwrócić uwagę na to, jak dobrać modne zasłony, które będą idealnie współgrały z resztą wystroju. 

Wybór materiału i kolorystyki

Jednym z najważniejszych elementów, który wpływa na to, czy zasłony będą pasować do nowoczesnego wnętrza, jest materiał, z którego są wykonane. Warto wybrać tkaniny o gładkiej fakturze i jednolitych barwach, które będą doskonale komponowały się z prostymi liniami charakterystycznymi dla współczesnych aranżacji. Przykładem takich materiałów mogą być żakard, welur czy satyna.

Kolorystyka również odgrywa istotną rolę w doborze modnych zasłon. W przypadku nowoczesnych wnętrz warto postawić na stonowane, neutralne barwy, takie jak biel, szarość, beż czy czerń. Dzięki temu zasłony będą stanowiły spójny element wystroju, nie przytłaczając jednocześnie innych detali.

Rodzaj zasłon i sposób montażu

Nowoczesne wnętrza cechują się minimalistycznym podejściem do dekoracji okiennych. Dlatego też warto zwrócić uwagę na rodzaj zasłon oraz sposób ich montażu. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się tzw. zasłony panelowe, które są proste w formie i doskonale wpisują się w estetykę nowoczesnych pomieszczeń. Montowane na specjalnych szynach, umożliwiają swobodne przesuwanie poszczególnych paneli, co pozwala na łatwe regulowanie ilości światła wpadającego do wnętrza.

Innym rozwiązaniem, które warto rozważyć, są rolety rzymskie. Ich prosta konstrukcja i elegancki wygląd sprawiają, że idealnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami. Montowane bezpośrednio na ramie okna lub na ścianie, pozwalają na precyzyjne kontrolowanie stopnia zaciemnienia pomieszczenia.

Wzory i motywy

W przypadku nowoczesnych wnętrz warto unikać zbyt krzykliwych wzorów i motywów na zasłonach. Zamiast tego, warto postawić na subtelne, geometryczne desenie, które będą współgrały z prostymi liniami charakterystycznymi dla współczesnych aranżacji. Warto również zwrócić uwagę na to, aby wzór na zasłonach nie kolidował z innymi elementami wystroju, takimi jak tapeta czy obrazy na ścianach.

Długość i szerokość zasłon

Odpowiednio dobrane wymiary zasłon mają kluczowe znaczenie dla estetyki wnętrza. W przypadku nowoczesnych pomieszczeń warto postawić na długie, sięgające podłogi zasłony, które optycznie wydłużą wnętrze i dodadzą mu elegancji. Szerokość zasłon powinna być natomiast dostosowana do szerokości okna – im większe okno, tym szersze powinny być zasłony. Podsumowując, dobór modnych zasłon do nowoczesnego wnętrza jest nie lada wyzwaniem, ale dzięki uwzględnieniu powyższych aspektów można osiągnąć spójny i efektowny wystrój. Pamiętajmy, że zasłony pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną – regulują ilość światła wpadającego do pomieszczenia oraz chronią przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów.